Ջոն Կիրակոսյանի 80-ամյակը՝ ՀԱԱ-ում
2009-05-19 2009թ. մայիսի 19-ին, Հայաստանի ազգային արխիվի ցուցասրահում, տեղի ունեցավ ականավոր գիտնական, պատմաբան, դիվանագետ, պետական քաղաքական գործիչ Ջոն Կիրակոսյանի ծննդյան 80-ամյակին նվիրված փաստաթղթերի եւ նյութերի ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունը:Ներկա էին ճանաչված դիվանագետներ, անվանի պատմաբաններ, Ջ.Կիրակոսյանի զավակները, հարազատները, զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ, արխիվագետներ:
«Կորուսյալ Կիլիկիա»
2009-04-21 2009 թ. ապրիլի 21-ին, Հայաստանի ազգային արխիվի ցուցասրահում, տեղի ունեցավ «Կորուսյալ Կիլիկիա» խորագրով արխիվային փաստաթղթերի եւ լուսանկարների ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Նախօրեին մեկնարկել էր Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի կազմակերպած միջազգային գիտաժողովը՝ նվիրված 1909 թ. ապրիլին՝ Օսմանյան կայսրության Ադանայի
Սպիտակի երկրաշարժ. հայացք 20 տարի անց
2008-11-28 2008 թվականի նոյեմբերի 28-ին՝ Գեղագիտության ազգային կենտրոնի Գյումրիի մասնաճյուղում, բացվեց Հայաստանի ազգային արխիվի «Սպիտակի երկրաշարժ. հայացք 20 տարի անց» խորագրով ցուցահանդեսը, որի կազմակերպմանը մասնակցել էր Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվայի մարզի գլխավոր արխիվային վարչությունը:

John Kirakosyan’s 80 anniversary in NAA
2009-05-19 On May 19, 2009 in the exhibition hall of NAA there was the opening ceremony of the exhibition devoted to the 80th anniversary of the famous Armenian scientist, historian, politician John Kirakosyan. Many historians, representatives of mass media, J. Kirakosyan’s children, relatives and archivists were present. J. Kirakosyan
«Lost Kilikia»
2009-04-21 On April 21, 2009 in the exhibition hall of NAA there was an exhibition named «Lost Kilikia». Many historians from Armenia and abroad, representatives of Genocide museum, inherits of Armenians saved from Adana, representatives of mass media, archivisits and other guests were present at the opening ceremony of the exhibition.
Earthquake in Spitak. A look back 20 years later.
2008-11-28 On November 28, 2008 in Gyumri an exhibition named Earthquake in Spitak, a look back 20 years later was opened. Among present guests there were Marzpet of Shirak L. Nanyan, NAA director A. Virabyan P. Petrov, employees of NAA, representatives of mass media.